Prosinec 2010

Dcery Grace a Raniera III. Princezny Calorine a Stephanie

15. prosince 2010 v 19:22 | Madde |  Monako aristokraté
f

Když princezna Grace zahynula při autonehodě, její starší dcera Caroline převzala na žádost svého otce titul první dámy v malém knížetství Monaku a tím i mnoho funkcí,například v Grace Foundation a Červeném kříži.Pokračovala ve šlépějích své matky. Caroline, která se narodila 23. ledna 1957, si byla od narození velmi vědoma svých povinnosti . "Jsem vychovávána se smyslem pro povinnost a poslušnost," řekla jednou v dětství. "Vystudovala z vyznamenáním Sorbonnu.V 1978 se poprvé vdala za Philipe Junota,na svatbě měla přes 600 hostů,zúčastnil se jí i Gregory Peck a Frank Sinatra,doufala že jí čeká štěstí,ale čekal jí za 2 roky rozvod.Caroline musela brzy překonat ještě větší tragédii v podobě smrti své milované matky.Ale na 29. prosinec 1983, opět našla pohodu, když si vzala Stefano Casiraghiho, syna zámožného obchodníka kterého potkala o rok dříve v Monte Carlu.Civilní obřad trval jen 15 minut.Tato rychlost a to že svatba byla oznámena jen 10 dní předem vedly k myšlenkám jestli Caroline není těhotná ,

kníže Ranier III. Grimaldi

14. prosince 2010 v 19:04 | Madde |  Rainnier III. a jeho předchůdci
Rainier

Rainier III. ( Louis Henri Maxence Bertrand) Grimaldi, monacký kníže, se narodil 31. května 1923 jako jediný syn monacké kněžny Šarloty a Petra z Polignaku. Jeho sestra je o dva roky mladší.

Rainierův dědeček Ludvík II. Monacký byl generálem francouzské armády v období druhé světové války. 
Rainier se v roce 1956 oženil se slavnou americkou herečkou Grace Kellyovou. Tomuto manželství nebylo příliš přáno, dokonce se tvrdilo, že se chce Rainier tímto sňatkem pouze zviditelnit. On Grace ale miloval a po její smrti v roce 1982 se už nikdy neoženil.
Rainier byl nejdéle vládnoucím monarchou v celé Evropě. Monackému knížectví vládl celých 56 let. Monako za jeho vlády rozkvetlo. Ranier miloval zvířata, sbíral staré automobily. Měl rád hudbu Čajkovského, italskou operu a romantickou hudbu.Dovedl ho doOSN a do Rady Evropy. Zasloužil se také o výstavbu mnoha staveb
V lednu 2000 byla započata výstavba nového 450m dlouhého přístavního mola.
Kníže Rainier III. zemřel 6. dubna 2005. Na jeho místo nastoupil Albert II.

Něco málo v pro vášnivé anglické čtenáře :D

13. prosince 2010 v 21:49 | Madde |  Když já píšu ..
Ha :D Asi vás to nebude zajímat ale tohle je moje anglická tvorba o Grace a Rainierovi dám ji sem jen tak pro ukázku i když pochybuji že ji někdo bude číst protože ty informace už většina z vás už jistě někdy četla :)
Grace Kelly
Grace Patricia Kelly was born in 12. 11. 1929 in
Philadelphia. In year 1950 she get her first film contract
for a small part.Thereafter
followed several major role. The best known are movies in cooperation whit Alfred Hitchock.In 1955 she get her first Oscar in category acterss of the year. 6.5.1955 she had her first meeting whit monaco prince Rainer third. For the new year ,Rainer asked Grace to marry him and ..Planning the wedding.Marriage took place 18.4.1956.She and Rainier have three kids , first Caroline , second Albert second and Stephanie.Grace died in a tragic car accident.
Prince Rainier third.
Ranier Louis Henri Maxence Bertrand Grimaldi was born 31.5.1923 . His parents aremonaco princess Charlot and Pierr de Polignac . He have three years older sister princess Antoinette. Ranier studied in Great Britain , Schwizerland and in France Paris. In may 1949 he tookgovernment in Monaco.He had longterm relationship whit Giséle Pascal but they didn´t have wedding.In 1955 known actress Grace Kelly and year later they had wedding. And they have three kids . Ranier loved animals and old cars . He ruled total 56 years. He died 6.4.2005. And nowadays government his son Albert second .

Tak já se vám představím ...

12. prosince 2010 v 18:56 | Madde |  Když já píšu ..
Mé celé jméno zní Madeleine . Nikdy se mi moc nelíbilo ale časem jsem zjistila že je originalní a jmenuje se tak i Švédská princezna ! ( Proto taky patří mezi mé spešl oblíbenkyně !) No a taky jsem jednou četla že její přezdívka je Madde no a tak vznikla i ta moje .. Nechci ji v ničem kopírovat jenom ji prostě mám ráda . No je mi teprve 14 a o historii jsem se nikdy moc nezajímal až minulé léto mi někdo strčil knihu o Romanovcích a já od té doby jsem si je nehorázně oblíbila .. Taky díky časopisu jsem objevila jméno Grace Kelly .. a doma našla o jejím životě knihu . Nevím co ale knihy mi mění život od té doby miluji Grace a Monako .. Proto patří mezi mé oblíbenkyně .. Já vám je řeknu všechny :D První je Grace Kelly potom je princezna Madeleine a další jsou princezna Diana a oblíbená dynastie jsou Romanovci .No a tak že jsme člověk s tvůrčí schopnosti jsem se rozhodla založit blog a o tom všem psát ..  O všech možných dosud fungující královstvích,knížectví prostě monarchiích . Ale, taky tu budou mí oblíbený Romanovci , Princezna " Sisi" a mé neoblíbenější město Ženeva :D Možná jsme dám i pár článků o Vídni a Schonbrunu ... Uvidíte :) Doufám že vás to tu bude bavit protože to tu bude ještě zajímavé :D ! Mé hlavní zdroje budou knihy , časopisy a vlastní návštěvy královských zemí ( No těch moc nebude .. ) Taky budu používat internet samozřejmě .. zkrátka má te se na co těšit a ta se vám tu líbí vaše Madde ♥ 
PS : a jsme hrozně upsaný člověk jak jste si mohly všimnout :D
f
Já ji miluji :D :) ♥Locations of visitors to this page

free counters