Leden 2011

No :)

23. ledna 2011 v 19:29 | Madde |  Když já píšu ..
Dávám si pauzu .. není to jenom kvůli té nepříjemnosti a mé chybě se s zdrojem ale prostě poslední dobou nestíhám . Kvůli škole a kvůli učení i když testy už končí musím ted pořádně makat jestli chci jít příští rok na střední .. No ani když jsem kopírovala tak jsem neměla moc čas a ted už vůbec není ,netrávím u PC 24 h denně tak pochopte .. No prostě dávám blogu pauzu 7.2 máme prázdniny a potom nastoupím a uvidíte tu změnu ( Možná nový design :) a taky nový spolehlivý způsob přidávaní článků který plánuji . Informace budou psané jenom mojí rukou věřte .. Byla jsem moc líná tak jsem to kopčila a taky jsem se dočetla že můj blog nemá žádnou kvalitu a to mě samozřejmě moc mrzí ale bohužel můj blog funguje ani ne měsíc tak neočekávejte způsob jako mají blogy který už jsou tak 3-4 roky na světě .. No díky za pochopení a omlouvám se těm co jsem nechtěně ublížila a věřte nebo ne přijde změna .. velká změna :)
aristrokrate

No tak to se omlouvám ..

23. ledna 2011 v 17:18 | Madde
Dobře .. vejdu na FB a co nevidím odkaz na můj blog . a tam hned že kradu články .. Ano všechno jsem zkopírovala ale hlavně jsem uvedla na konci zdroj a že děkuji za poskytnutí informací . Dobře když to autorce blogu monarchie.blog.cz tolik vadí že kopíruji její články a uvádím zdroje tak to smažu . Chci jen říct že jsem vlastně neudělala chybu porušením pravidel ale tím že jsem to zkopírovala . No nechci si dělat nepřátelé a nechtěla jsme vůbec poškodit blog monarchie.blog.cz a fakt je to že u všech stránek je zdroj tak že jsem vlastně pravidla neporušila ale majitelce článků se to nelíbí a tak to mažu . Je mi to lítoa omlouvám se za nepříjemnosti způsobené těmi to články . 
Děkuji za pochopení vaše Madde 

Princ Harry

20. ledna 2011 v 18:08 | Madde |  VB aristokraté
aristokrate.blog.cz
Princ z Walesu ,Henry Charles Albert David narozen 15.9.1984 jako druhý syn prince Charlese a princezny Diany , jeho starší bratr je princ William. Jeho přezdívka je Harry pod kterou ho zná celý svět tk i jeho blízká rodina .Když mu bylo 12 jeho rodiče se rozvedli a matka zemřela o rok později (1997) .Studoval na Wertherby, Ludgrove a Etonu a po tom co dokončil své středoškolské vzdělaní .Vysokoškolské vzdělaní nemá tak že jako jeden z mála kralovských členů nemá titul ale nastoupil do vojenských škol. Co by jsme do něj neřekli ale i řekli je to že se věnuje hodně charitě po tom co dokončil školy navštívl Austrálii , Argentinu a Lesoth. Založil nadaci Sentebale . .Jenom že Harry nikdy nebyl moc známí jako charitikativní dobročinec ale spíše ho veřejnost znala jako rebela. Na veřejnost se dostala spousta skandálů ktera zastinila vždy to dobré . Jelikož absolovoval vojenské školy tak jeho zájem pro vojenství který už měl od mala nevyprchal a už se zůčastnil několika vojenských akcí . Strávil 77 dní v Afghánistánu . Má rád akční filmy a mezi jeho koníčky patří fotbal , rugby ,plavání a jízda na koni .

Princ William

20. ledna 2011 v 17:55 | Madde |  VB aristokraté
Jeho královská Výsost William Arthur Philip Louis se narodil jako nejstarší syn princezny Diany a prince Charlese 21.6.1982. Je po Charlesovi následníkem bristského trůnu. Jako dítě ho rodiče oslovovali Wombat, Camel, Wills. Vzdělával se na
Wetherby School v Londondýně 1987-90, Ludgrove School v Berkshire 1990-95, Eton College 1995-2000 a St Andrews University 2001-2005. Jeho matka Diana vychovávala svoje chlapce jinak než na to byli v královské rodině zvyklí.Ovšem podle mnoha zdrojů byl malý princ velký rošták. Diana upřesnovala aby byli jako normalní lidé. William také často s matkou navštěvoval lidi bezdomova. Bohužel 31.8.1997 se Diana se svým přítelem zahynula při autonehodě. Williamovi bylo tenkrát 15 let. Jeho otec probudil ho s Harrym probudil (jeho bratr) během nopci jim zdělil hroznou zpárvů. Při Dianině pohřbu princ William společně s otcem Charlesem, bratrem Harrym, děděčkem princem Filipem a strýcem, devátým hrabětem Earl Spencrem doprovázel Dianinu rakev z Buckinhamského paláce do Westminsterského opatství.
Oba chlapce smrt matky velice zasáhla. Nutno podtknout že během studií se v roce 2003 seznámil s Kate Middltonovu s kterou se nedávno zasnoubil a 29.dubna 2011 si řekli své ano.

Princ Charles

19. ledna 2011 v 18:37 | Madde |  VB aristokraté
Princ Charles Philip Arthur George nejstarší dítě královny Alžběty a prince Phillipa se narodil 14.11.1948. Má 3 sourozence a jelikož se jeho matka stala krátce po narození Charlese královnou tak se mu rodiče příliš nevěnovali a to Charlese poznamenalo a trpěl tím a možná že díky tomu se to u něj v budoucnu projevilo. V dětství byl často šikanován a děti se mu vysmívaly kvůli jeho uším. Vystudoval bristské prestižní školy dokonce studoval dva roky v Austrálii kde mu říkaly Anglán. Mezi významné školy patří napříkladf Cambrige a v roce 1969 získal titul prince z Walesu. Dlouhé léta byl zamilovaný do Camilly Shandové a později když se vdala tak Parker-Bolesové jenom že ona nebyla panna a podle britských tradicí by to bylo skandalní. Když potkal mladou Dianu využil toho a vroce 1981 se sní oženil. O rok později se jim narodil jejich první syn William a v roce 1984 se narodil druhý syn Henry. Na idilické manželství s Dianou dopadal Camillin stín a o Charlesovi se vědělo, že ji stále miluje a později Dianu s Camillou podváděl a vzniklod ídky tomu i pár skandálu. Jeden z nejznámějších byl když jí telefonoval a říkal, že by chtěl být jeden z jejích tapónů.. Manželství nebylo štastné a bylo plné hádek a slz, co Diana pro Charlese uronila. Neřeknu vám jestli ji vážně miloval, ale podle mého názoru se sní oženil z jenom povinosti a možná, že mu na ni jen trochu záleželo. Odjakživa hraje pólo a je velkým zastáncem životního prostředí a ekologie. V roce 1996 se rozvedl s Dianou a v roce 2005 se oženil s Camillou. Je to tvrdohlavý a pesimistycký člověk a já ho nemám ráda.

Princ Philip, vévoda z Edinburghu

17. ledna 2011 v 18:57 | Madde |  VB aristokraté
aristokrate.blog.cz
Princ Philip, vévoda z Edinburghu(narozen jako Princ Philippos řecký a dánský 10. června
1921, Villa Mon Repos, Korfuje manžel britské královny Alžběty II.Původně princ řecký a dánský, tento titul nosil pouze před svatbou s Alžbětou II. Během zasnoubení byl znám jako nadporučík  Philip Mountbatten. Je členem šlesvicko-holštýnsko-sonderbursko-glücksburské dynastie, která zahrnuje královské rodiny Dánska, Řecka a Norska.
Jeho rodiči byli Ondřej (Andreas - Ανδρέας), princ řecký a dánský (syn řeckého krále Jiřího I.) a princezna Alice Battenberg. V roce 1922 byl evakuován z Řecka a spolu s otcem zbaven řeckého občanství.V době 2. světové války sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947 po získání britského občanství odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg (přes jeho válečné zásluhy mu bylo vytýkáno spříznění s německými rody, z nichž některé měly blízko k hitlerovskému režimu) a přijal jméno matky Battenberg v poangličtěné formě Mountbatten. 20. listopadu 1947 se ve Westminsterském opatství oženil s královnou Alžbětou II. Plný entusiasmu předpokládal, že bude spolu se svou ženou sdílet vladařské povinnosti, a cítil se velmi pokořen, když zjistil, že je mu předurčena především ceremoniální role manžela královny.

Alžběta II.

16. ledna 2011 v 17:29 | Madde |  VB vládci
aristokrate.blog.cz

aristokrate.blog.cz
aristokrate.blog.cz

Království Velké Británie

16. ledna 2011 v 11:45 | Madde
Nedám jsme všechny členy královské rodiny ale jen ty nejzajímavější :)
  1. princ Charles ( syn Alžběty)
  • princezna Diana ( manželka)
  • princ Wiliam (1 syn)
  • princ Harry (2 syn)
  1. princezna Anna (dcera Alžběty)
  • Peter Phillips
  • Zara Phillips
  1. princ Andrew (syn Alžběty)
  • princezna Beatrice
  • princezna Eugenie


Švédská krásná princezna Madeleine

16. ledna 2011 v 10:49 | Madde |  Princezna Madeleine

aristokrate.blog.cz
Princezna Madeleine celým jménem Madeleine Thérese Amelie Josephine ,vévodkyně z Hälsinglandu a Gästriklandu narozena  18.červan1982 je nejmaldší dítě krále Carla XVI. Gustafa a královny Silvie .Narodila se v Drottningholmském paláci a pokřtěna byla 31. Srpna 1982 v palácové kapli .
Je třetí v linie následnictví na švédský trůn (za svou sestrou Victorií a bratrem Carlem Philipem), a je na 197. místě v linii následníku britského trůnu, prostřednictvím svého otce, který je pra-pra-vnukem královny Victorie. V letech . Vystudovala na Västerledské farní škole ,Smedslättsskolanské škole v Brommě ,na Carlssonské škole ve Stockholmu . v roce 2001 absolovala Enskildanské Gymnázium ve Stockholmu . Na podzim během  roku 2001 žila Madde ( její přezdívka :) v Londýně kde studovala angličtinu . Dále v letech 02,03,04 vystudovala  základny práva na European Computer Driving Licenc ,byla   zapsána na Univerzitu ve Stockholmu, kde začala se studiem Dějin umění a v roce 2004 studovat Etnologii na stejné univerzitě a dipolom získala v roce 2006.Věnuje se humanitní práci a v roce 06 se vrátila na univerzitu aby získala více zanolstí v tom to oboru .Také začala v tom roce pracovat pro UNICEF a v dalších humanitárních centrech a vlastně humanitárním prací a charitě se věnuje do ted  .Madeleine mluví anglicky, německy, samozřejmě švédsky a trochu francouzsky  . Má ráda nakupovaní ,lyžovaní, kulturu a přírodu . Madde také mnoho let vlastní několika koní, a také soutěží v parkurovém ježdění pod jménem "Anna Svensson".  Ráda chodí do divadla a na procházky projevuje velký zájem o kulturní svět .


princ Carl Philip

16. ledna 2011 v 10:43 | Madde |  Švédsko aristokraté

Princ Carl Philip celým jménem Carl Philip Edmund Bertil , jeho královská výsost ,princ Švédský,vévoda Värmlandský se narodil 13. května 1979 jako druhé dítě a jako jediný syn švédského krále Carla XVI. Gustafa a královny Silvie.Narodil se jako korunní princ Švédska, kterým byl na sedm měsíců do 1. ledna 1980. Ale poté došlo ke změně zákona a korunní princeznou se stala jeho starší sestra Victoria a nyní je v druhý v linii na naslednictví trůnu .Chodil do normální školy jako ostatní děti a stejně jako obě jeho sestry trpí dyslexií, kterou sdědil po otci.Během let 1984-1986 Princ Carl Philip navštěvoval Västerledskou farní školku. Potom vystudoval

Princezna Victoria

16. ledna 2011 v 9:42 | Madde |  Princezna Victoria
Victoria se narodila 14. července 1977. Je to nejstarší ze tří dětí švédského krále Carla XVI Gustafa a jeho ženy královny Silvie. Má dva mladší sourozence - Carla Philipa a Madeleine. Patří jí titul její královská výsost korunní princezna Švédska, vévodkyně z Västergötlandu a od .Mluví švédsky, anglicky, německy a francouzsky a od 1.1. 1980 je následnicí švédského trůnu . . Ráda tančí a maluje. Mezi její dobre vlastnosti patří umění naslouchat druhým. Je otevřená, veselá a ambiciózní taky upřímná a vždy sama sebou také je velmi dochvilná. Když byla malá, bývala vždy oblečená a vypravená několik hodin předem, protože se bála, aby nepřišla pozdě1. Když někam cestuje, nezapomene si vzít malý digitální fotoaparát. Má v lásce zvířata tak že kdyby nebyla korunní princeznou, stala by se z ní veterinářka . Což už je zajimavé povoalní i kdyby byla jenom princeznou .Má oblíbenou barvu a to hnědou a ze všeho nejraději o nosí svetr a džíny a vlasy svázané do culíku. Móda jí moc nezajímá ale podle mého názoru má dobrý vkus a vždy ji to sluší nebo ne :) ?. Nemá ráda pomluvy a hledání senzací v soukromém životě , kdo taky jo že ?
Nedělá rozdíl mezi lidmi. Když na někoho mává, mává jako královna, ale uvědomuje si, že pro toho na koho mává, to může hodně znamenatě2. .Její rodiče chtěli, aby měla normální výchovu, takže chodila do běžné školy, jako ostatní děti. Za dyslexii, kterou po otci zdědili oba sourozenci, se nestydí o otevřeně o ní mluví. V roce 1998 byla zapsána na

Karel XVI. Gustav a jeho manželka Sylvie

15. ledna 2011 v 19:14 | Madde |  Švédsko vládci
aristokrate.blog.cz
Carl Gustaf Folke Hubertus se narodil 30.5.1946 . Králém se stal v 15.10.1975 když umřel jeho dědeček Gustaf VI Adolf. Má celkem pět sester a je to jediný syn prince Gustafa Adolfa a Princezny Sibylle.Kromě státnických povinností se věnuje také lyžování, jachtingu, zahradničení a jízdě na koni
Je ho manželka Sylvie se narodila 23.12.1943 v Německu. Spolu mají tři děti . Prvorozená princezna Victorie je dědička švédského tůnu , pak mají syna  Carla Philipa a dceru Madeleine ♥ :)
Omlouvám se za málo informací ale moje angličtina neni na tolik perfektní abych překládala celej den jeden článek o švédském králi . Myslím si že tohle jsou zakladní informace které je dobré vědět

Švédská královská rodina

15. ledna 2011 v 19:01 | Madde
Stačí kliknout na odkaz a máte hned info :) Novinky , fotky atd najdte v rubrikách

Louis Ducruet

15. ledna 2011 v 12:01 | Madde |  Monako aristokraté
Viděla jsme pár fotek a na některých měl Louis úplně stejný výraz jako strejda Albert :) Geny se nezapřou ..
aristokrate.blog.cz
Louis Robert Paul Ducruet se narodil 26.11.1992 v Monte Carlu (Monako) princezně Stephanie a Danielu Ducruet . Má sestry Pauline a Camilu (nevlastní z matčiny strany ) a nevlastního bratra  Michaëla . Je v 7 pořadí na následnictví trůnu . Louis je velký fanoušek fotbalu a hraje taky za narodí tým Monaka . Mluví plnyně Anglicky a Francouzky a trošku umí Italsky i Německy . Louise jme mohly vidět hrát fotbal v roce 2010 na jedné velké fotbalové akci před GP Monakem kde hrál i jeho bratranec  Pierre  Casiraghi 

Pauline Ducruet

15. ledna 2011 v 11:46 | Madde |  Monako aristokraté
Ale Pauline je opravdu moc hezká :) Přijde mi docela podobná Charlotte a taky hodně sví matce.

aristokrate.blog.cz
Pauline Grace Maguy Ducruet se narodila 4.5.1994 v Monaku . Je to dcera Princezny Stephanie a Daniela Dcrueta . Má vlastního bratra Louis Ducrueta a nevlastní sestru Camille Gotllieb z matčiny strany a nevlastního bratra z otcovy strany Michaëla Malbouviera  . Pauline závodně skáče takže v roce 2010 reprezentovala Monako v skocích například ve Mistrovství Evropy ve Finsku a taky v letních olympijských hrách za mladé v Singapuru.

Princezna Alexandra Hanoverská

14. ledna 2011 v 19:37 | Madde |  Monako aristokraté
aristokrate.blog.cz
Princezna Alexandra Christensen z Hannoveru se narodila 20.7.1999 a je to dcera prince Ernsta Augusta Hanovera a Monacké princezny Caroline . Jejími sourozenci z matčiny strany jsou Charlotte Casiraghi , Andrea  Casiraghi a Pierre Charlotte Casiraghi . Je to Ernstova jediná dcera a má z jeho strany dva nevlastní bratry  . Jako jedíná ze čtyř dětí Carolin nosí titul princezny. Jako malá vyrustala mimo Paříž v Fontainebleau a niní žije v Monaku kde navštěvuje školu .Mezi její velké koníčky patří bruslení na ledě.  zdroje informací mám z wikipedie
aristokrate.blog.cz

Monačtí aristokraté které tu najdete

9. ledna 2011 v 16:23 | Madde |  Monako aristokraté
Toto vám poslouží když budete něco chtít vědět o komkoliv z toho to seznamu stačí jen kliknout a hned máte info . Novinky , videa a tak dále najdete v rubrikách .

Locations of visitors to this page

free counters