Princ William

20. ledna 2011 v 17:55 | Madde |  VB aristokraté
Jeho královská Výsost William Arthur Philip Louis se narodil jako nejstarší syn princezny Diany a prince Charlese 21.6.1982. Je po Charlesovi následníkem bristského trůnu. Jako dítě ho rodiče oslovovali Wombat, Camel, Wills. Vzdělával se na
Wetherby School v Londondýně 1987-90, Ludgrove School v Berkshire 1990-95, Eton College 1995-2000 a St Andrews University 2001-2005. Jeho matka Diana vychovávala svoje chlapce jinak než na to byli v královské rodině zvyklí.Ovšem podle mnoha zdrojů byl malý princ velký rošták. Diana upřesnovala aby byli jako normalní lidé. William také často s matkou navštěvoval lidi bezdomova. Bohužel 31.8.1997 se Diana se svým přítelem zahynula při autonehodě. Williamovi bylo tenkrát 15 let. Jeho otec probudil ho s Harrym probudil (jeho bratr) během nopci jim zdělil hroznou zpárvů. Při Dianině pohřbu princ William společně s otcem Charlesem, bratrem Harrym, děděčkem princem Filipem a strýcem, devátým hrabětem Earl Spencrem doprovázel Dianinu rakev z Buckinhamského paláce do Westminsterského opatství.
Oba chlapce smrt matky velice zasáhla. Nutno podtknout že během studií se v roce 2003 seznámil s Kate Middltonovu s kterou se nedávno zasnoubil a 29.dubna 2011 si řekli své ano.

Mezi jeho zájmy patří počítač, tenis ,pólo, lyžóvání, rugby. Rád čte a už od dětství je velký fanoušek fotbalového klubu Aston Villa FC. Nutno podtknout že princ je levák. Také jako jeho bratr se hodně věnoval armadní činnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Locations of visitors to this page

free counters