Březen 2011

Princezna Máxima

24. března 2011 v 18:47 | Madde |  Nizozemské království

Narodila se jako Maxima Zorreguieta Cerruti v argentinském Buenos Aires 17.května 1971 rodičům Jorga Zorreiguietty a Marii del Carmen Cerruti. Má dva maldší bratri a maldší sestru tři nevlastní sestry z otcova prvního manželství. Její otec, Jorge, který čelil obvinění z mučení a vražd 30 000 obětí vlády vojenské junty. Maxima vystudovala dvojjazyčnou Northlandskou školu, kde se naučila dobře anglicky. Po maturitě v roce 1988 pokračovala ve studiích ekonomie na argentinské katolické univerzitě, kterou úspěšně dokončila v roce 1995.
Po studiích, ale i během nich pracovala jako investiční bankéř pro velké mezinárodní finanční společnosti v Argentině, New Yorku a Evropě.Svého prince potkala Máxima ve španělské Seville v roce 1999. Představil s ejí jako Alexander a Maxima vůbec netušila kdo, že to je. Telefonovali jsi a po 3 měsících se sešli v new Yorku. když vyšel jejich vztah najevo vyvolalo to vlnu pohoršení, ale nenechali se nijak odradit a po oznámení zasnoubení 30.března 2001 2.2.2002 se konala jejich svatba a z Maximi se stala princezna.

Princ Willem Alexander

24. března 2011 v 18:46 | Madde |  Nizozemské království

Willem Alexander Claus George Ferdinand, princ oranžský, následník Nizozemského trůnu se narodil 27.4.1967 v Utrechtu jako nejstarší syn princezny ( v roce 1981 královna) Beatrix a jejího manžela Clause. Má dva maldší bratry prince Frise a prince Constantijnema.Vystudoval lyceum v Hágu později United World College of the Atlantic ve Walesu. Táké následoval vojenský výcvik a také vystudoval historii na Leidenské univerzitě. Byl připravován na státnické záležitosti s tím, že jednou převezme vládu. V roce 1999 se seznámil s mladou Argentinkou Maximou a s členy královské rodiny byla přijímána. Po žádosti o ruku 19.ledna 2001 a po oznámení zasnoubení 30.března 2001 si 2.2.2002 řekli své Ano. Narodili se jim tři holčičky první Catharina-Amalia, druhá Alexia a třetí Ariane. Zájímá se o mezinárodní vodní hospodářství. Mezi jeho velké zájmy také patří sport - tenis, lyžování, plavba na lodi apod dokonce i letectví.

Královna Beatrix

24. března 2011 v 18:45 | Madde |  Nizozemské království


Beatrix Vilemína Armgarda se narodila 31. ledna 1938 v Baarnu. Je nejstarší ze čtyř dcer královny Juliany a Bernharda z Lippe-Biesterfeldu. V jejím raném dětství musela královská rodina emigrovat v roce 1940 před nacisty nejdříve do Anglie a později do kanady. Po návratu v roce 1945 vystudovala školu v Bilthovenu a později také lyceum v Baarnu. V roce 1956 se v den svých 18 narozenin stala podle nizozemské ústavy stala následnicí trůnu a členkou Státní rady V samém roce se zapsala na univeritu a poár let díky tomu získala titul. V roce 1965 bylo oznámeno zasnoubení Beatrix s německým diplomatem Clausem von Amsbergem.

Princezna Letizia

24. března 2011 v 17:34 | Madde |  Španělské království
Letizia Ortiz Rocasolano se narodila ve španělském Oviedu 15.9.1972 jako nestarší dcera novináře Jesúse Josého Ortiz Álvareze a první manželky Palomy Rocasolano Rodríguez.. Její rodiče se rozvedli v roce 1999 a její otec se znovu oženil v roce 2000. Letizia má dvě mladší sestry Telmu a Eriku. Než se rodina přestěhovala do Madridu Letizia navštěvovala školu v Oviedu a potom vystudovala střední Ramiro de Maeztu High School v Madridu. Potom následovalo vzdělání na univerzitě v Barceloně, kde ze žurnalistiky získala bakalářský titul.
Svoje studia ukončila doktorátem na univerzitě v Mexicu, kde také pracovala v novinách Siglo 21. také pracovala v deníku La Nueva España, novinách ABC a v tiskové agentuře EFE. Po návratu do Španělska pracovala na televizním kanálu Bloomberg.Také pracovala jako reportérka CNN a TVE. V té době udělal spousty zajímavých i důležitých reportáží. V roce 2002 s epři jedné reportáži setkala se svým budoucím manželem. Už předtím byla Letizii jednou vdaná za španělského učitele, ale jejich bezdětné manželství po roce skončilo rozvodem. Vztah s princem se dlouhou dobu držel v tajnosti a proto všechny překvapilo oznámení jejich zasnoubení a svatba se konala 22.května 2004. O rok později 31.10 se princezně a princovi narodila jejich první dcera budoucí královna španělska infantka Leonor. Druhá dcerka infantkaSofie se narodila 29.4.2007. Letizia navštívila mnoho akcí a zemí. Mezi její zájmy patří kultura i sport.


Princ Felipe

24. března 2011 v 17:32 | Madde |  Španělské království
Felipe Juan Pablo Alfonso de Todos los Santos de Borbón y de Grecia, princ z Asturie se narodil 30.1.1968 v Madridu, jako jediný syn španělského krále Juana Carlose I. a královny Sofie. Má dvě starší sestry Elenu a Cristinu. Vystudoval Santa Maria de los Rosales v Madridu, potom Lakefield College v Kanadě a jako další následovalo vojenské vzdělání na vojenské škole v Zaragoze, námořnické škole v Marinu a akademii vzdušných sil v San Javier. Pak následovalo vzdělání na univerzitě v Madridu, kde získal titul z práv. V roce1993 se přesunul do Washingtonu, kde nastoupil do magisterského studia mezinárodních vztahů. Často střídal přítelkyně až jednoho dne se seznámil s rozvcedenou reportérkou Letizii a zásnuby se konaly v listopadu roku 2003 a svatba 22.května 2004. Narodily se jim dvě dcery první infantka Leonore v roce 2005 a v roce 2007 infantka Sofia. Princ miluje sport a mezi jeho další zájmy patří astronomie apod. Mluví plyněšpanělsky (což je jasné) francouzsky a anglicky, dokonce umí i pár slov katalánsky.
Juan Carlos I.

24. března 2011 v 17:30 | Madde |  Španělské království
Juan Carlos Alfonso Víctor María de Borbón-Dos Sicilias se narodil 5. ledna 1938 Juanu de Borbon a doně Marii Mercedes Bourbonské v Římě. Měl mladšího bratra, který zemřel na následky nešťastné nehody, jako dítě. Po středoškolských a zakladních vzdělaní odešel na
vojenský výcvik v Saragosse. Dále stravil Juan C. rok v námořnické škole v Pontevedra a další v letecké škole v San Javier v Murciu. V roce 1961 ukončil vzdělávání na Universidad Complutense de Madrid. Juan C. byl jmenován nástupcem diktátora Francisca Franca, který doufal, že povede stejný režim, ovšem po nástupu na trůn Juan C. nastolil demokracii. Dne 14. května 1962 se oženil s řeckou princeznou Sofií. Mají spolu tři děti: infantku Elenu, intantku Cristinu a korunního prince Felipeho. Král mluví plyně španělsky, anglicky, francouzsky , italsky i portugalsky. Mezi jeho zájmy patří lov, sport - lyžování, plavba na lodi apod.


princezna Mathilda

23. března 2011 v 21:15 | Madde |  Belgické království
Mathilde se narodila 20. ledna 1973 v Uccle, vikomtu a komtese d'Udekem d'Acoz. Má belgicko-polské kořeny. Má pět mladších sourozenců s kterýma vyrůstala na zámku Losange ve Villers-la-Bonne-Eau.Vystudovala základní školu v Bastogne a pak následovalo středoškolské vzdělání na bruselském institutu de la Vierge Fidele, potom studovala logopedii a zároveň získala magisterský titul z psychologie na univerzitě v Louvain. Poté pracovala až do své svatby jako logoped. V roce 1999 přišlo ozbámení zasnoubení s belgickým následníkem trůnu princem Philippem. Pár byl spolu už 3 roky a Svatba se konala mrazivého 4. prosince roku 1999 v Katedrále sv. Michala a Guduly.Po sňatku získala titul Její královská výsost Princezna Mathilde Belgická, vévodkyně Brabantská. S Philippem mají spolu 4 děti - první dceru princeznu Elisabeth, druhého syna prince Gabriela, dalšího syna prince Emmanuela a nejmaldší dceru Élenore. Princezna mluví plyně holandsky, italsky, španělsky a francouzsky. Věnuje se charitativním akcím, má ráda klasiku, hraje na piáno a mezi její další zájmy patří literatura, příroda a sport.


Princ Philippe

23. března 2011 v 21:14 | Madde |  Belgické království

Princ Philippe Louise Léopold Marie, vévoda Brabantský se narodil 15. dubna 1960 v Belvedére. Byl vychováván jako následník strýcova trůnu. Jeho otec byl bratr krále Badouina, který předčasně zemřel a Philipp nebyl dost ještě zralý na trůn nastoupil Philippuv otec Albert II. Má mladší sestru Astrid a mladšího bratra Laurenta. Princ vystudoval jezuitské koleji Saint-Michel v Bruselu, potom pokračoval na univerzitě v Lophem a dále vystudoval Oxfordu a Stan fordu. Princ je hluboký věřící a introvert dlouho se nemohl seznámit, ale v roce 1999 bylo oznámeno zasnoubení s Mathildou d'Udekem d'Acoz dcerou valonského Belgičana vznešené rodiny a ženy lemují potomka polských vznešených rodin.
Sňatek uzavřený francouzsky, vlámsky a německy se uskutečnil 4.prosince 1999 a uspokojil obě soupeřící komunity. Z manželství vzešli 4 děti. Prvorozená dcera Elisabeth se narodila 25.10.2001 syn Gabriel 20.8.2003, další syn Emmanuel 4.10.2005 a jejich čtvrté dítě a druhá dcera Élenore se narodila 16.4.2008. Mezi princovi zájmy patří moderní svět, kultura i příležitostní sport.

Královna Paola

23. března 2011 v 21:10 | Madde |  Belgické království
Belgická královna Paola se narodila jako Paola Ruffo di Calabria 11. listopadu 1937 ve Forte dei Marmi v Itálii. Narodila se jako sedmé a nejmladší dítě prince Fulca Ruffo di Calabri a a komtesy Luisy Gazelli. Mldá strávila v Římě, kde také vystudovala latinsko-řecké gymnázium. Jako mladá byla považována za jednu z nejkrásnějších evropských žen. 2. července 1959 se vdala za prince Alberta, pozdějšího Alberta II. Mají spolu tři děti Philippa, Laurenta a Astrid .Mezi její zájmy patří knihy, hudba, cestování a chození na procházky.

Král Albert II.

23. března 2011 v 21:05 | Madde |  Belgické království

Král Albert II. - JKV Albert Felix Hubert Teodor Kristián Evžen Maria Belgický se narodil 6.června 1934 jelikož byl maldší syn krále Leopolda III. a jeho první ženy princezny Astrid, která v roce 1952 tragicky zahynula nepředpokládalo se, že někdy nastoupí na trůn. V mladí byl rebel a 2. července 1959 se v Brusselu Albert oženil. Jeho vyvolenou se stala doňa Paola Margherita Antonia Consiglia Ruffo di Calabria. Narodili se jim 3 děti, princ Phillip, princezna Astrid, princ Laurent. Král má také nemanželskou dceru Delphinu Boelovou. Po smrti svého bratra, který neměl žádné legitimní potomky, nastoupil Albert ve svých 59 letech v srpnu 1993 na belgický trůn jako Albert II.

Královna Fabiola

23. března 2011 v 21:03 | Madde |  Belgické království

Fabiola Fernanda María de las Victorias Antonia Adelaida se narodila 11.června 1928 v Madridu a její kmotrou byla španělská královna Victoria Eugenia. Ma tři bratry a tři sestry. Po rušném stěhovaní z místa na místo se v mladí vrátila zpátky do Španělska kde po kurzu zdravotnické sestry nastoupila do nemocnice v Madridu. Tato práce ovlivnila celý její život a Fabiola vždy věnovala většinu svých aktivit hlavně zdraví a sociálním záležitostem. V roce1960 v prosinci si vzala Baudouina I., který byl už od roku 1951 belgicím králem. Královský pár neměl žádně děti i když krílovna byla pětkrát těhotná každé těhotenství skončilo potraty. V roce 1993 její manžel zemřel během dovolené a na jeho místo nastoupil jeho mladší bratr Albert II. I přes svůj věk je živá, usměvavá a má schopnost naslouchat a porozumnět lidem. Fabiola mluví krom španělštiny plynně francouzsky, německy, italsky, holandsky a anglicky. Jako katolička se zajímá o sociální problémy, především o ty spojené s mentálním zdravím, dětmi a ženami ve třetím světě. Je čestnou prezidentkou Nadace krále Baudouina.


Jazmin Grace Grimaldi

23. března 2011 v 20:41 | Madde |  Monako aristokraté

aristokrate.blog.cz
Jazmin Grace Grimaldi se narodila 4. března 1992 v USA. Je starší ze dvou známých nemanželských dětí monackého knížete Alberta II. Její matkou je Tamara Rotolo. Tamara a Albert se potkali na Cote d'Azur. 1. června 2006 kníže Albert II oficiálně potvrdil, že je opravdu Jazminým otcem.
Jazmin ve čtrnácti letch dokončila St. Margaret's Episcopal School a nastoupila na katolickou střední školu JSerra, na níž odmaturovala v červnu 2010. Jazmin byla velmi výbornou studentkou. Od září nastoupila na Fordhamskou univerzitu.
Jasmin se hodně zaobírá humanitními prácemi . V roce 2006 se zúčastnila humanitární mise na Fiji . Jazmin se také zabývá modelingem a také zpívá ve školním sboru, v němž působí jako sólistka. Je zajímavé jak zajím
Fotka je právě z roku 2006


kníže Albert II.

23. března 2011 v 20:38 | Madde
"Monacký kníže Albert II., potomek knížete Rainiera III. a kněžny Grace, bývalé hollywoodské hvězdy, je vládcem Monackého knížectví od roku 2005. Albert Alexandre Louis Pierre se narodil 14. března 1958 v Monaku. Na post hlavy státu se připravoval od mládí. Po absolvování střední školy v Monaku studoval ve Spojených státech politické vědy. Sloužil ve francouzském námořnictvu a krátce pracoval v Paříži a v New Yorku v různých finančních institucích. Na monacký trůn usedl 12. července 2005 a oficiálně se tak stal dalším panovníkem rodu Grimaldiů, který Monaku vládne přes sedm století.
V roce 2004 stál Albert II. v čele zástupců Monaka ve Štrasburku, kde se země stala členem Rady Evropy. Po vstupu knížectví do OSN v roce 1993 se stal vedoucím monacké delegace na pravidelných zasedáních Valného shromáždění a v posledních letech otcova života byl také velvyslancem knížectví ve světě. Jednou z jeho priorit při vládnutí jsou otázky životního prostředí. Na jeho ochranu založil i zvláštní nadaci. V dubnu 2006 stanul na nejsevernějším bodu světa. Touto cestou chtěl upozornit na nebezpečí globálního oteplování. Kníže se tak stal dle monackých úřadů první hlavou státu, která toto místo navštívila.

Andrea Albert Pierre Casiraghi

23. března 2011 v 20:31 | Madde |  Monako aristokraté
aristokrate.blog.cz
Andrea Albert Pierre Casiraghi je narodil 8. června 1984 v Monte Carlu monacké princezně Caroline a jejímu druhému manželovi Stefanu Casiraghi. Andrea má dva mladší vlastní sourozence: Pierre a Charlotte a jednu nevlastní mladší sestru Alexandru. At vás nezmátne to jméno je to kluk, i když spusty lidí si to pletou.
Většinu svého dětství strávil ve Francie. Střední školu absolvoval v Paříži a také mu nechybí vysokoškolské vzdělání.
Andrea je "údajně"uzavřený,upřímný, citlyvý a sportovně založený člověk.Mluví plynně anglicky, francouzsky, italsky a německy. Mezi jeho zájmy patří lyžování, fotbal a jezdectví. Také sbírá hodinky značky Swatch a rád čte.V roce 2002 došlo ke změně monackého následnictví trůn a Andrea Casiraghi je

Pierre Casiraghi

23. března 2011 v 20:20 | Madde |  Monako aristokraté
aristokrate.blog.cz
Pierre Ranier Stefano Casiraghi se narodil 5. září 1987 v monackém Monte Carlu princezně Caroline a jejímu druhému manželovi Stefanu Casiraghi. Jelikož matka Caroline chtěla zajisti svým dětem normální život nedala jim tituly.jinnak by jim připadal titul princ/princezna. Pierre nebyl moc známý do té doby než byl v Monaku změněn následnický zákon a oni se tak zařadili do následnické linie. Když byly Pierrovi pouhé tři roky, jeho otec tragicky zahynul a Pierre se tak stal polovičním sirotkem.Jako malý žil v Saint Rémy, kde také začal chodit do státní školy. Poté, co se jeho matka znovu provdala za Ernsta Hannoverského se rodina přestěhovala do Fontainebleau, aby byly blíže Paříži a Londýnu. Díky tomuto svazku přibyla Pierrovi v roce 1999 nevlastní sestra Alexandra. V roce 2005 odmaturoval. Momentálně žije v Miláně a studuje na elitní milánské univerzitě Boccon.

Alexandre Coste

23. března 2011 v 19:36 | Madde |  Monako aristokraté
No teda netušila jsme že má malého černouška :)) Škoda že není manželský ..
aristokrate.blog.cz
Alexandre Eric Stéphane Coste se narodil 24.8. 2003 v Paříži. Alexandre se narodil jako Alexandre Éric Stéphane Tossoukpé, své a jeho jméno na Coste změnila Nicole v roce 2004. Je to mladší z dvou nemanželských potomků monackého knížete Alberta II. Jeho matkou je Nicole Coste pocházející z Toga. Kromě Jazmin z otcovi strany má dva nevlastní sourozence ze strany matčiny.
Nicole, letuška společnosti Air France, a Albert spolu měli vztah zhruba od roku 1997 až někdy do 2002/2003. V této chvíli je třeba podotknout, že s Charlene, současnou Albertovou snoubenkou, se Albert seznámil v roce 2000. Buď tedy měl v jeden čas dvě přítelkyně a nebo byla právě Charlene důvodem konce tohoto vztahu.
Že je Alexandre Albertovým synem, bylo potvrzeno 6. července 2005 . Vzhledem k tomu, že je to syn nelegitimní ovšem není možné, že by někdy usedl na monacký trůn.

Charlotte Casiraghi

23. března 2011 v 19:32 | Madde |  Monako aristokraté
Ano opravdu je Charlotte moc hezká ale prostě podle mého názoru žádná příbuzná se Grace krásou nevyrovná .Pro mě bude vždy ta nejlepší ale to je samozřejmě můj názor . Nechápu vůbec jak někdo může srovnávat hnědovlásky s krásnou blondýnou .. Zase můj názor , někdo tvrdí že je třeba Charlene nejkrásnější a bude to nejhezčí kněžna , někdo tvrdí že Pauline Ducruet je nejkrásnější a zdědila všechno po Grace a někdo tvrdí že Charlotte je zase ta nejkrásnější a pořád se to opakuje .. Díky tomu že si myslím něco jiného tak to i dost řeším tak se nedivte ..

aristokrate.blog.cz
Charlotte Marie Pomeline Casiraghi se narodila 3. srpna 1986 Její matkou je monacká princezna Caroline a otcem Stefano Casiraghi.
Když jí byly čtyři roky, tak její otec tragicky zemřel na lodi. Princezna Caroline se i s dětmi přestěhovala z Monaka do Saint Rémy-de-Provence ve Francii. Malá Charlotte zde chodila do mateřské školky a v šesti letech nastoupila do státní školy. V roce 1999 se princezna Caroline znovu provdala za Ernesta z Hannoveru a rodina se přestěhovala do Fontainebleu. K sourozencům Andreovi a Pierrovi přibyla ještě nevlastní sestra Alexandra. V novém bydlišti žačala Charlotte navštěvovat lyceum François Couperina. O tři roky později získala bakalářský titul z pařížské univerzity Sorbonna.
Charlotte hovoří francouzsky, italsky, anglicky a trochu i německy. Mezi její největší záliby patří jízda na koni. Ráda nakupuje, hraje na piano a tráví čas s přáteli. Její velkou zálibou je také móda. Charlote se věnuje novinařině. Pracuje pro britský The Independent a Another Magazine. Je spoluzakladatelskou Ever Manifesto.

Rozjíždím se

23. března 2011 v 7:16 | Madde
Ahoj moji milý návštěvníci. Pochybuji, že si někdo z vás dělal hlavu proč jsem tu nebyla, ale nebojte ted mě tu uvidíte každý den. Ne, už to nejsou jen chabé sliby. Opravím ty články z životopisema + nějaké přidám. Potom tady uvidíte hodně rezencí knih a hlavně fotky a novinky z okolí monarchií a ted té nejdůležitější události královská svatba Williama a Kate :) Když nebudou nové články koukněte se k životpisům s kterýma byl problém a přesvěčte se že budou v pořádku ;)

Locations of visitors to this page

free counters