Princezna Máxima

24. března 2011 v 18:47 | Madde |  Nizozemské království

Narodila se jako Maxima Zorreguieta Cerruti v argentinském Buenos Aires 17.května 1971 rodičům Jorga Zorreiguietty a Marii del Carmen Cerruti. Má dva maldší bratri a maldší sestru tři nevlastní sestry z otcova prvního manželství. Její otec, Jorge, který čelil obvinění z mučení a vražd 30 000 obětí vlády vojenské junty. Maxima vystudovala dvojjazyčnou Northlandskou školu, kde se naučila dobře anglicky. Po maturitě v roce 1988 pokračovala ve studiích ekonomie na argentinské katolické univerzitě, kterou úspěšně dokončila v roce 1995.
Po studiích, ale i během nich pracovala jako investiční bankéř pro velké mezinárodní finanční společnosti v Argentině, New Yorku a Evropě.Svého prince potkala Máxima ve španělské Seville v roce 1999. Představil s ejí jako Alexander a Maxima vůbec netušila kdo, že to je. Telefonovali jsi a po 3 měsících se sešli v new Yorku. když vyšel jejich vztah najevo vyvolalo to vlnu pohoršení, ale nenechali se nijak odradit a po oznámení zasnoubení 30.března 2001 2.2.2002 se konala jejich svatba a z Maximi se stala princezna.


Maximin otec se nezúčastnil svatby, jelikož si to vláda nepřála. a Maxima byla velice zklamaná.7. prosince 2003 v Haagu princezna porodila své první dítě-princeznu Catharinu-Amalii, která by se měla stát po svém otci panovnicí Nizozemska pár má ještě dvě další dcery v roce 2005 narozenou Alexii a Ariane, která se narodila v roce 2007. Maxima je členkou organizací OSN a dalších organizací. S manželem v rámci oficálních akcí procestovali spousty zajímavých míst. Mimo jiné ráda zpívá, tančí má ráda přírodu, umění a sportuje.

Zdroje informací: monarchie.estarnky.cz a monarchie.blog.cz i wikipedia 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Locations of visitors to this page

free counters