Princezna Mary

4. května 2011 v 21:02 | Madde |  Dánské království


Korunní princezna Mary se narodila jako Mary Elizabeth Donaldson v hobartu v Tasmánii. Má tři straší sourozence. Mary ovládá tři jazyky rodnou angličtinu, francouzštinu a dánštinu.

Maryin a Fredův společný příběh jako z pohádky započal 16. září 2000 v jedné hospodě v Sidney v průběhu Olympijských her. Mary zpočátku netušila že, Frederik, který se jí představil jako "Fred" je princem natož že by se měl stát jednou králem. Slovo dalo slovo a začali být sobě bližší a bližší, začali si volat, psát a vzájemně se navštěvovat. V listopadu 2001 byli spolu poprvé odchyceni bulvárním tiskem a Mary označena jako princova nová přítelkyně. Aby sobě byli blíž, Mary se přestěhovala do Velké Británie a často navštěvovala Dánsko.
Ač byli Mary šťastní sebevíc, něco jim přece jen vrásky na čele dělalo. Frederikovi královští rodiče nebyli tradičně s výběrem jeho partnerky spokojeni. Královna Margrethe už měla dost dívek, které se chtěli díky jejímu synovy pouze zviditelnit, a princ Henrik byl doslova znechucen módou, kdy si dědicové trůnu berou nešlechtičny.

8. října 2003 se stali oficiálně snoubenci. Svatba se konala 14. května 2004 Kodaňské katedrále. 15.října 2005 se narodil jejich první syn Christian Valdemar Henri John. 21.dubna 2007 se narodila jejich druhá dcera Isabella Henrietta Ingrid Margrethe. A 8.ledna 2011 se mary narodili dvojčata, chlapeček Vincent a holčička Josephine. Mary miluje zvířata a mezi její velkou zálibu patří jízda na koni také je velmi sportovně založená.Je také členkou spousty oraganizací a založila i svoji vlastní nadaci.
Zdroje informací: monarche.estranky.cz, monarchie.blog.cz, wikipedia.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Locations of visitors to this page

free counters