VB aristokraté

Britská královská rodina

5. listopadu 2011 v 11:45 | Madde
♥ - matka, ♣ - potomstvo, ♦ - manželka/manžel

Princ Harry

20. ledna 2011 v 18:08 | Madde
aristokrate.blog.cz
Princ z Walesu ,Henry Charles Albert David narozen 15.9.1984 jako druhý syn prince Charlese a princezny Diany , jeho starší bratr je princ William. Jeho přezdívka je Harry pod kterou ho zná celý svět tk i jeho blízká rodina .Když mu bylo 12 jeho rodiče se rozvedli a matka zemřela o rok později (1997) .Studoval na Wertherby, Ludgrove a Etonu a po tom co dokončil své středoškolské vzdělaní .Vysokoškolské vzdělaní nemá tak že jako jeden z mála kralovských členů nemá titul ale nastoupil do vojenských škol. Co by jsme do něj neřekli ale i řekli je to že se věnuje hodně charitě po tom co dokončil školy navštívl Austrálii , Argentinu a Lesoth. Založil nadaci Sentebale . .Jenom že Harry nikdy nebyl moc známí jako charitikativní dobročinec ale spíše ho veřejnost znala jako rebela. Na veřejnost se dostala spousta skandálů ktera zastinila vždy to dobré . Jelikož absolovoval vojenské školy tak jeho zájem pro vojenství který už měl od mala nevyprchal a už se zůčastnil několika vojenských akcí . Strávil 77 dní v Afghánistánu . Má rád akční filmy a mezi jeho koníčky patří fotbal , rugby ,plavání a jízda na koni .

Princ William

20. ledna 2011 v 17:55 | Madde
Jeho královská Výsost William Arthur Philip Louis se narodil jako nejstarší syn princezny Diany a prince Charlese 21.6.1982. Je po Charlesovi následníkem bristského trůnu. Jako dítě ho rodiče oslovovali Wombat, Camel, Wills. Vzdělával se na
Wetherby School v Londondýně 1987-90, Ludgrove School v Berkshire 1990-95, Eton College 1995-2000 a St Andrews University 2001-2005. Jeho matka Diana vychovávala svoje chlapce jinak než na to byli v královské rodině zvyklí.Ovšem podle mnoha zdrojů byl malý princ velký rošták. Diana upřesnovala aby byli jako normalní lidé. William také často s matkou navštěvoval lidi bezdomova. Bohužel 31.8.1997 se Diana se svým přítelem zahynula při autonehodě. Williamovi bylo tenkrát 15 let. Jeho otec probudil ho s Harrym probudil (jeho bratr) během nopci jim zdělil hroznou zpárvů. Při Dianině pohřbu princ William společně s otcem Charlesem, bratrem Harrym, děděčkem princem Filipem a strýcem, devátým hrabětem Earl Spencrem doprovázel Dianinu rakev z Buckinhamského paláce do Westminsterského opatství.
Oba chlapce smrt matky velice zasáhla. Nutno podtknout že během studií se v roce 2003 seznámil s Kate Middltonovu s kterou se nedávno zasnoubil a 29.dubna 2011 si řekli své ano.

Princ Charles

19. ledna 2011 v 18:37 | Madde
Princ Charles Philip Arthur George nejstarší dítě královny Alžběty a prince Phillipa se narodil 14.11.1948. Má 3 sourozence a jelikož se jeho matka stala krátce po narození Charlese královnou tak se mu rodiče příliš nevěnovali a to Charlese poznamenalo a trpěl tím a možná že díky tomu se to u něj v budoucnu projevilo. V dětství byl často šikanován a děti se mu vysmívaly kvůli jeho uším. Vystudoval bristské prestižní školy dokonce studoval dva roky v Austrálii kde mu říkaly Anglán. Mezi významné školy patří napříkladf Cambrige a v roce 1969 získal titul prince z Walesu. Dlouhé léta byl zamilovaný do Camilly Shandové a později když se vdala tak Parker-Bolesové jenom že ona nebyla panna a podle britských tradicí by to bylo skandalní. Když potkal mladou Dianu využil toho a vroce 1981 se sní oženil. O rok později se jim narodil jejich první syn William a v roce 1984 se narodil druhý syn Henry. Na idilické manželství s Dianou dopadal Camillin stín a o Charlesovi se vědělo, že ji stále miluje a později Dianu s Camillou podváděl a vzniklod ídky tomu i pár skandálu. Jeden z nejznámějších byl když jí telefonoval a říkal, že by chtěl být jeden z jejích tapónů.. Manželství nebylo štastné a bylo plné hádek a slz, co Diana pro Charlese uronila. Neřeknu vám jestli ji vážně miloval, ale podle mého názoru se sní oženil z jenom povinosti a možná, že mu na ni jen trochu záleželo. Odjakživa hraje pólo a je velkým zastáncem životního prostředí a ekologie. V roce 1996 se rozvedl s Dianou a v roce 2005 se oženil s Camillou. Je to tvrdohlavý a pesimistycký člověk a já ho nemám ráda.

Princ Philip, vévoda z Edinburghu

17. ledna 2011 v 18:57 | Madde
aristokrate.blog.cz
Princ Philip, vévoda z Edinburghu(narozen jako Princ Philippos řecký a dánský 10. června
1921, Villa Mon Repos, Korfuje manžel britské královny Alžběty II.Původně princ řecký a dánský, tento titul nosil pouze před svatbou s Alžbětou II. Během zasnoubení byl znám jako nadporučík  Philip Mountbatten. Je členem šlesvicko-holštýnsko-sonderbursko-glücksburské dynastie, která zahrnuje královské rodiny Dánska, Řecka a Norska.
Jeho rodiči byli Ondřej (Andreas - Ανδρέας), princ řecký a dánský (syn řeckého krále Jiřího I.) a princezna Alice Battenberg. V roce 1922 byl evakuován z Řecka a spolu s otcem zbaven řeckého občanství.V době 2. světové války sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947 po získání britského občanství odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg (přes jeho válečné zásluhy mu bylo vytýkáno spříznění s německými rody, z nichž některé měly blízko k hitlerovskému režimu) a přijal jméno matky Battenberg v poangličtěné formě Mountbatten. 20. listopadu 1947 se ve Westminsterském opatství oženil s královnou Alžbětou II. Plný entusiasmu předpokládal, že bude spolu se svou ženou sdílet vladařské povinnosti, a cítil se velmi pokořen, když zjistil, že je mu předurčena především ceremoniální role manžela královny.
 
 

Reklama

Locations of visitors to this page

free counters